Україна після виборів: що на чекає далі, якщо вірити передвиборчим програмам?

 

Ось і відбулися багатостраждальні Парламентські вибори 2019. Вони були сповнені скандалами навколо реєстрації, агітації і т. д. На вибори спромоглись прийти лише 49,84% українців, що, як на мене, дуже мало. Іншим українцям доля нашої Неньки ймовірно не дуже цікава… Але маємо те, що маємо.

На які зміни в житті України нам розраховувати тепер? Спробуємо розібратися.

 

Про результати

ЦВК оголосила перші офіційні результати позачергових виборів до Верховної Ради, станом на 24 липня порахували 99,37% бюлетенів.Наразі маємо наступні результати:

– “Слуга народу” лідирує із результатом 43,17%

– “Опозиційна платформа – за життя” – 13,01%

– ВО “Батьківщина” – 8,18%

– “Європейська Солідарність” – 8,11%

– “Голос” – 5,83%

Непрохідними в Парламент є “Радикальна партія Олега Ляшка” , що зараз має 4,01%, “Сила і честь” – 3,82%, “Опозиційний блок” – 3,03%. Інші партії наразі набирають менше, ніж 3%.

 

Про наслідки такого вибору

Отже маємо 5 політичних сил, які будуть визначати вектор руху нашої держави на майбутні 5 років (хоча, знаючи наше постійне бажання переобирати, – не факт), по пунктах:

  • Головною проблемою України зараз є війна на Сході. 4 партії, якщо вірити їх передвиборчим програмам, мають схожу стратегію дій спрямованих на врегулювання конфлікту: відновлення територіальної цілісності, звільнення політв’язнів через посилення тиску міжнародної спільноти на країну-агресора. Виділиється лише “Опозиційна платформа – За життя”. Вони пропонують йти на компроміси з Луганськом, Донецьком (які захопленні іноземними військовими?!) та Москвою. До чого б ми домовилися в такому форматі? Ну не знаю, мабуть, до анексії ще й цих українських областей… Сподіваюся, у екс-регіоналів нічого не вийде.
  • Модернізувати армію планують “Голос”, “ЄС” і “Слуга народу”. Остання політсила, до слова, хоче рівнятися на війська НАТО, що, звичайно, добре, але чи реально? “Батьківщина” та екс-регіони (після ребрендингу в назві їхньої партії забагато букв, тому на ділі називатиму “Опозиційну платформу..” так)  особливо не запарювалися і розвиток даної сфери в своїх буклетах не розписували.
  • В сфері зовнішньої політики 4 партії солідарні в тому, що необхідно рухатися в напрямку до Європи, а екс-регіонали сплять і бачать дружбу з Росією. Ну це очікувано…
  • Щодо функціонування Парламенту і прав Президента, то команда Янукович мене здивувала. Вони обіцяють, цитую: “Зняти недоторканість з Президента України, народних депутатів, суддів. Ухвалити закон про тимчасові слідчі комісії ВР”. Решта партій в цій сфері обійшлися загальними фразами.

 

Підсумуємо

Всього в програмах партій 25 пунктів, а тому всі розбирати доволі довго (просто ось так ретроспективно залишу вам посилання, якщо ви не могли ознайомитися раніше http://vybory2019.pravda.com.ua/?fbclid=IwAR15uxJkZzYiSDljiUq5SpVPuJoVWq-r_WPxmT6zkTizy5Ow-p8L3g3PRl8#/policy). Хочу сказати, що, як на мене, все було як завжди: кандидати обіцяють, а довірливий електорат слухає. Але будемо сподіватися на краще. Ми все таки розвиваємося та ростемо, нашій Україні вже під 30 і досвіду у неї вже вдосталь, щоб в разі чого зуміти показати на двері тим політикам, які не зможуть керувати країною.

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register