Цілуйтеся так, аби ви були здорові: що варто знати тернополянам про поцілунки


Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про користь і шкоду від поцілунків.

За словами Супрун, поцілунки викликають викид нейромедіаторів, пов’язаних із задоволенням, так званих “нейромедіаторів щастя” – окситоцину, дофаміну і серотоніну. Завдяки їм поліпшується настрій, з’являється відчуття ейфорії та щастя.

“Окситоцин потрібен для відчуття довіри, бере участь в утворенні вибіркових уподобань і зміцнює імунітет. Є дослідження, які вказують, що саме через окситоцин зміцнюються стосунки і виникає міцна прихильність між партнерами”, – написала в.о. міністра у Facebook.

Як повідасляє Уляна Супрун, поцілунки допомагають зняти стрес і полегшити тривожність. Вони, як і обійми, впливають на фізіологічні процеси, пов’язані з управлінням стресом і послаблюють його шляхом зменшення рівня кортизолу.

“Серед науково-популярних фактів про поцілунки є ще багато інших – наприклад, зменшення головного болю, зниження артеріального тиску, зменшення прояви алергічних реакцій і навіть схуднення. Або вплив поцілунків на рівень холестерину в крові. Але говорити про їх переважну доказовість ми не можемо через низьку якість доказів і невеликі вибірки в дослідженнях”, – заначила вона.

Водночас в.о. міністра закликала не забувати про небезпеки, які несуть поцілунки. Адже в процесі люди обмінюються слиною, а через неї можуть передаватися різні хвороби. Серед них – застуда, грип, мононуклеоз, герпетична інфекція, менінгококова хвороба, карієс. Щоб зменшити ризики передачі інфекцій, вона радить уникати поцілунків, коли хто-небудь хворий, цілуватися зі своїм постійним партнером, підтримувати гігієну порожнини рота і вчасно вакцинуватися.

“Цілуйтеся так, аби ви були здорові й не хворіли”, – підсумувала Супрун.

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register