“Бажання вислужитися” понад усе: як журналісти ОРДЛО намагаються бути схожими на російських колег

Розіп’яті хлопчики, тортури за спілкування російською, фашизм, нацизм та ще багато іншого – це не випадковий набір страшних слів, а, якщо вірити журналістам так званих “ДНР” та “ЛНР”, – розклад дня кожного поважаючого себе “бандерівця”. Мода на виголошення таких нісенітниць в прямому ефірі, безперечно, прийшла в ОРДЛО з Росії. Саме в Московії широкій аудиторії споконвіку під виглядом новин згодовують таку несусвітню маячню, що аж страшно…

Пропоную подивитися на успіхи журналістів псевдореспублік у створенні псевдоновин.

 

Обстріл мечеті, або як правильно без доказів звинуватити у всьому ЗСУ

 

В окупованому Донецьку під обстріл потрапила мечеть. Як повідомляють підконтрольні “ДНР” ЗМІ, обстріл стався о 7:40 ранку 4 червня. Зазначається, що снаряд пошкодив купол мечеті.

На момент обстрілу в мечеті перебували люди з нагоди святкування одного з головних мусульманських свят – Ураза-байрам. Вони були змушені спуститися в підвал. Постраждалих немає. Такі дані надає Depo.Донбас. Бачимо, що в замітці відсутні безпідставні звинувачення та аналіз події без належних для цього фактів та розслідування.

Тепер подивимося на ОРДЛОвські ЗМІ і пресу, яка вірно служить Кремлю: тут все набагато райдужніше… Тамтешня четверта влада просто таки плюється ядом в сторону ЗСУ, але доказів чи фактів, які б підтвердили подібні меседжі чомусь не надає. В той же час, мережею шириться інформація, що бойовики вже встигли розкопати на території мечеті воронку, куди влучив один зі снарядів.

Як повідомляє 7днів.ua, тамтешні силовики дістали з землі хвостовик від міни, роздивились його, а потім знову закопали, щоб спостерігачі ОБСЄ побачили наслідки обстрілу. При цьому російські окупанти закопали хвостовик у землю, не переймаючись, що могли пошкодити доказ і тепер встановити за цим хвостовиком напрямок, звідки вівся обстріл по мечеті, достовірно неможливо.

 

І про інші маніпуляції

 

Окрім звинувачень ледь не у всіх смертних гріхах ЗСУ, стрічки новин “ДНР” і “ЛНР” ріжуть очі технічним прогресом (відразу згадуються СРСР з найбезпечнішими АЕС і РФ з нанотехнологіями з Аліекспрес) та, звичайно, роликами про вдячних дітлахів. На одному з тамтешніх каналів я натрапила відразу на два сюжети з дітьми, які завантажили з різницею в часі у 12 годин! Оперативно, чи не так?

В обох роликах малюки дякували депутатам (імена прізвища та посади яких, звичайно, були вказані у титрах, або й озвучувалися) за якісь дрібні подачки, а чиновники поводилися так, ніби щойно врятували світ, а не купили розмальовку. Проте, як на мене, найжахливішим тут є не огидний самопіар, а залучення дітей до оспівування окупантської влади. Дітлахи лишень формуються, в них недостатньо добре розвинуте критичне мислення, щоб аналізувати все, що відбуваєтья навколо, а їм вже намагаються промивати мізки.

Маніпуляції з залученням дітей, до речі, також винахід російських ЗМІ. Саме там коляски-танки і мілітарі одяг для малюків на піку моди і ніхто, здається, не хвилюється до чого таке виховання може призвести. Словом, ЗМІ псевдореспублік талановито переймають найгірші традиції російських колег і, що жахливо, їм це вдається.

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register