Феномен катастрофи в Шереметьєво, або як приховати від населення найважливіше – майстер-клас від російських ЗМІ

Чи можна  проводити лоботомію без спеціальних медичних інструментів? Чи реально промити мізки населенню цілої країни настільки віртуозно, щоб воно захоплювалося всіма і всім чим скаже влада?

Виявляється так! Ось докази цього: за даними соцопитування російського «Левада-Центру» 70% росіян переконані, що Сталін був позитивним героєм у світовій історії, а 51% і зовсім захоплюються ним як особистістю, практично 50% молоді віком від 18 до 24 років взагалі  не чула про сталінські репресії… І навіть документальний фільм російського журналіста Юрія Дудя про період сталінських репресій під назвою “Колима” в даній ситуації не здатний щось змінити, як виявилося…

Якщо проаналізувати цю інформацію, то висловлювання на кшталт “заборона – це найбільша свобода” вже й не здаються такими абсурдними, чи не так? Спробуємо ж розкрити таємницю успіху російської пропаганди і розібратися, як втовкмачити в голови народу найнеймовірнішу дурню, а важливі факти… упустити.

 

Правильне дозування інформації

Пропоную розібратися в механізмі кремлівської пропаганди на прикладі жахливої трагедії в Шереметьєво. Нагадаю, катастрофа відбулася 4 травня о 18:30. Внаслідок аварійної посадки загинув 41 пасажир.

Такі новини, зазвичай, змушують працівників ЗМІ терміново знімати екстрені випуски новин, або хоча б віддавати схожим подіям першість в інформаційних блоках, але не в Росії…

Проаналізувавши підсумковий випуск “Главных новостей дня” від 05.05.2019 на телеканалі “Росія-1” ми отримаємо цікаву статистику:

  • перший сюжет про політичну ситуацію в Венесуелі тривав 3 хв. 22 с.;
  • про трагедію в Шереметьєво говорили протягом 2-х хвилин;
  • Ізраїль і Палестина відняли всього 30 секунд ефірного часу;
  • більше 5 хвилин розповідей про “дєди ваєвалі” (хоч навіть “побєдобєсне” 9 травня ще не наступило!);
  • далі 3 хвилини розповідали про підроблені техпаспорти;
  • в фіналі випуску ще близько 3-х хвилин мусолили тему “побєдобєсія”.

Як бачимо, на думку російських редакторів стрічки новин, пересічного росіянина більше хвилює ситуація в Венесуелі, аніж можлива смерть когось з знайомих чи навіть рідних…

Також важливою місією російських телевізійників є повторювання мантри про “дєнь пабєди”, бо, може, хтось забув? Необхідно повсякчас нагадувати про те, як росіяни сміливо боролися проти нацизму, як вони врятували світ від диктатури Гітлера. Звичайно, про те, що не лише РФ у Другій світовій воювала ніхто чомусь не говорить. Більше того, по суті, зараз Росія навіть займається продовженням “шляхетної” справи Третього Рейху (як приклад – ситуація на сході України, події у Сирії, Грузії та ін.)

До слова, в “Вестях” від каналу Росія 24 та в “Сегодня”, що транслюють на НТВ ефір також був забитий чим завгодно тільки не інформацією про катастрофу в Шереметьєво.

 

І не слід забувати про “русскую душу”

Якщо свої трагедії в РФ особливої уваги не заслуговують, то чужі біди не залишають байдужими кремлівських журналістів. Пожежа в Соборі Паризької Богоматері набула такого резонансу, що навіть почали говорити про фінансову допомогу французам. А стільки ефірного часу, як події в Україні, напевне, найбагатосерійніші серіали не займають.

Підсумовуючи скажу, що саме в РФ телевізор став “зомбоящиком” і провладний політикум вміло цим маніпулює. Відволікти від найголовнішого і заповнити голову дурнею, а вуха макаронами – основна мета російських ЗМІ.

 

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register