Тернополян закликають приєднатися до акції біля облдержадміністрації


Тернопіль приєднається до мирної всеукраїнської акції, яка має на меті «розрухати» справу про жорстокий напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, яка згодом померла у лікарні. Небайдужих тернополян закликають приєднатися до акції, що пройде площі навпроти ОДА (біля пам‘ятника Степана Бандері).

Відбудеться вона у суботу, 18 травня о 12:00.

Акція «Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк?» — це привід запитати Генеральну прокуратуру та Службу безпеки, що відбувається у справі Каті і чому вже дев’ять місяців суспільство не може почути від них чіткої відповіді. Символічним є те, що акцію буде проведено в траурний день – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Адже як і десятки років тому, боротьба із системою і грубим порушенням прав людини для українців досі актуальні. Тому захід почнеться з хвилини мовчання та вшанування жертв репресій».

“Ми закликаємо вийти на площі всіх, хто не готовий миритися зі спробами силових відомств злити та зам’яти справу про замовне вбивство, організоване політиками на найвищих державних посадах, – йдеться в повідомленні про проведення акції. – Ми закликаємо вийти та нагадати всім, що нас не можна вбивати. Що Україна, в якій за два роки організовано та не розслідувано більше 50 замовних нападів на проукраїнських активістів – потребує негайних змін”.

Також учасники адресують це питання новообраному президенту Володимиру Зеленському, оскільки відтепер саме він гарантуватиме права і свободи громадян України. Президент, на думку ініціаторів акції, повинен пам’ятати, що з 2017 року в різних регіонах України було здійснено понад 50 замовних нападів на активістів, в яких не покарано жодного замовника. Члени спеціально створеної для розслідування цих нападів тимчасової слідчої комісії Верховної Ради публічно стверджували, що шоковані тим, що дізналися про ситуацію з правами активістів в регіонах. Проте добитися ефективного слідства у справах нападів на активістів так і не вдалося.

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register