Світле майбутнє ОРДЛО, або як живеться “під Росією” – чеченський досвід

Добро пожаловать в АД

Як жахливо це не звучало б, але з моменту вторгнення російських військ на територію Східної України вже минуло 5 років. Нагадаю, 6 квітня 2014 бойовики захопили Донецьку ОДА, 12 квітня 2014 на території нашої держави з’явилися “зелені чоловічки”, а вже наступного дня розпочто АТО.

Існують сумнівні “ЛНР” і “ДНР”, як бачимо, вже досить давно. Саме тому (5 років, як не крути, – кругла дата) пропоную розглянути можливі шляхи розвитку молодих і “незалежних” (на чиюсь думку) республік.

 

Сценарій перший – друга Чечня

Як не прикро, але хліб по 2 копійки і ковбасу по 5 прихильники “русского мира” не отримають. Росія – це не Радянський Союз, який, до речі, вмер і його не реанімувати, Росія – держава, яка переживає справжню розруху. Хоча країна-агресор має найбільшу в світі площу і багата природніми ресурсами, але вона не може забезпечити навіть власних громадян, що нам підтверджує пенсійна реформа. Банери, за якими від туристів і Путіна ховають зруйновані будинки, халатне ставлення до життя та здоров’я людей на рівнях величезних ТРЦ та, врешті-решт, відсутність таких елементарних речей як каналізація у левової частки росіян – це реалії сучасної Московії.

Могло б здатися, що гірше бути не може, але ні… В Чечні, на яку так вперто рівняються ОРДЛО, справи йдуть ще гірше. Будинки, які досі не відновили після військових дій, у такому ж стані інфраструктура, і навіть це не найжахливіше в житті чеченців. “Кривава помста”, прилюдне приниження та побиття людей – повсякденні речі, якими регулярно користуються місцеві можновладці (і це у 21 столітті!).

Яскравим прикладом ілюзорності свободи слова на території Чечні є історія Тумсо Абдурахманова. Одного разу місцеві чиновники просто зупинили чоловіка на дорозі і почали висувати звинувачення з приводу бороди та неблагонадійних контактів у телефоні. Після даного інциденту були повторні погрози, сфабриковані кримінальні спарви і навіть залякування “кривавою помстою”, себто смертю. Чоловіку вдалося втекти і забрати свою сім’ю, але це швидше щасливий випадок, а не закономірність. Та й з втечею не все так райдужно – політичний притулок сім’я Абдурахманових поки не отримала.

 

Сценарій другий – фантастичний

ОРДЛО стають суверенною державою. Можливо, так-звані республіки навіть хтось визнає і почне з ними співпрацювати? Можливо, вони приєднаються до ЄС і стануть такими собі Донецько-Луганськими Монако, або Люксембургом (паралелі між згаданими державами і псевдореспубліками проводимо опираючись тільки на невеликі площі упом’янутих європейських країн і високий рівень життя, а не на політичну ситуацію)?

Зрозуміло, що такий варіант розвитку є дуже фантастичним, а незалежність для “ДНР” і “ЛНР” можлива тільки на словах. При наявності ж такої фіктивної суверенності життя місцевих буде зовсім не незалежним (див. “сценарій перший”).

 

Сценарій третій – найлогічніший

Найадекватнішим фіналом ситуації, яка зараз склалася на сході України, буде припинення бойових дій та повернення територій під керівництво України. Звичайно, доведеться докласти багато зусиль, щоб відновити зруйновані будівлі та інфраструктуру, а ще більше, щоб викорінити багаторічну російську пропаганду. Так, буде багато перепон та труднощів на цьому шляху, але ж воно цього варте!

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register