ПЦУ vs УПЦ (МП) – перемога близько

Актуальним питанням сьогодення в Україні (звичайно не враховуючи початок передвиборної баталії) є перехід церковних громад до новоутвореної Православної церкви України (ПЦУ), який розпочався 15 грудня 2018 року після її створення у результаті Об’єднавчого собору.

На даний момент, більше 400 релігійних громад зробили заяви про перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ. Як і очікувалося, лідером «переходу» є західні та центральні області нашої держави (Волинська обл. – 90, Вінницька – 70, Хмельницька – 46, Житомирська – 41, Рівненська – 35, Тернопільська – 21, Львівська – 19 та ін.).

Для спостереження за даним процесом створена відповідна он-лайн карта Он-лайн карта ПЦУ

Зі слів архієрея ПЦУ Митрополита Михаїла, створення Української Православної Церкви є як ніколи актуальним сьогодні і правильним. Він переконаний, що Єдина Помісна Українська Православна Церква допоможе краще використовувати наші спільні цінності та допоможе бути єдиними, і тоді нам не буде страшний ніякий ворог.

Звичайно частина «вірних» представників колишнього УПЦ Московського патріархату намагаються всіляко впливати на сповільнення вказаного процесу, закликаючи своїх парафіян до протистоянь та протидії переходу їхніх приходів до Православної церкви України. Таку поведінку навіть можна зрозуміти, адже вони фактично втрачають своє основне джерело доходу, а також, що не менш важливо, величезний важіль російської пропаганди, за допомогою якого «московія» роками здійснювала прихований вплив на українську спільноту та нав’язувала «вигідні» для себе погляди.

Тому зараз ми бачимо, як окремі представники УПЦ МП з останніх сил намагається залякувати вірян «пеклом» або іншими негараздами, щоб тільки уповільнити цей процес. Поки що це ще має певний вплив не сході України, однак за даними дослідників, це можна порівняти зі «стисненою пружиною», яка тільки чекає моменту вивільнення. Адже ще донедавна приходи московського патріархату на сході були закриті інформаційним куполом та були позбавлені можливості розглянути альтернативну юрисдикцію української церкви. Але тепер, коли це питання у всіх на слуху, існування московського патріархату в Україні буде викликати все більшу тривогу. І чим більше «переходів» буде у західній та центральній частині країни тим більший вплив це буде завдавати на зростання динаміки на сході.

Зараз у східній частині України потрібно очікувати не збільшення кількості «переходів», а в першу чергу розширення свідомості громади, а саме в частині існування альтернатив. Спочатку це може відображатися у протестах проти релігійної політики держави, що пізніше (за прогнозами дослідників, уже влітку) переросте спочатку у часткове, а потім і у цілковите сприйняття об’єднаної Православної церкви України, як єдиного правильного шляху єдності держави.

 

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register