«Якщо біатлоністи з сусідніх областей повноцінно тренуються за кордоном, то тернопільських не можуть навіть прохарчувати в Україні», — Олександр Починок


Біатлоністів Тернопілля, які вирушили на тренування до навчально-спортивної бази зимових видів спорту «Тисовець», обмежили в кількості, до того ж спортсменам жодного разу протягом чотирьох останніх років коштів для належного харчування.

Про це розповів член президії Федерації біатлону Тернопільської області Олександр Починок, який наголосив, що не може спокійно спостерігати, як окремі особи перешкоджають розвитку біатлону на Тернопіллі.

На перший збір на снігу до бази «Тисовець» від Тернопільщини нещодавно поїхало тільки 10 спортсменів, а з ними – двоє тренерів. Ще четверо вихованців нашого біатлону поїхало банально без фінансування. Хоча на зимовому Чемпіонат України з біатлону, підготовка до якого зараз триває, має їхати 19 спортсменів (оскільки передбачено 4 вікові категорії, де кожну з них має представляти не менше 4 людини). Окрім невідповідної кількості спортсменів, постала проблема із матеріальним забезпеченням біатлоністів. Якщо місцева влада з інших областей на харчування спортсменів виділяє по 270-290 гривень, то в нашій області передбачено дуже незначний кошторис на їжу – біля 100 гривень. На ці кошти під час навчально-тренувальних зборів дуже важко прогодувати спортсменів. Тож для нашої молоді, яка поїхала готуватися в «Тисовець», керівництво виділило 300 гривень у день (проживання та харчування), — розповів Олександр Починок.

Чоловік наголосив, що через такий мінімум фінансів спортсменів не можна було прохарчувати на місці збору. Відповідно, в область зателефонувала тренерка Ірина Меркушина, яка у той час перебувала в навчально-спортивній базі з молоддю. Жінка повідомила, що їм не вистачає коштів для того, щоби прохарчувати юнацтво.

Цю проблему ми висвітлили на останній президії Федерації біатлону Тернопільської області, яка відбулася в середу, 5 грудня. Під час заходу я також звертався до присутніх з питанням, чому два тижні тому перед начальником управління фізкультури і спорту ТОДА Віктором Мацикуром та директором «ТДЮСШ із зимових видів спорту» Володимиром Приймаком окремі особи звітували, що спортсменам вистачає коштів, хоча насправді це було не так. Ми також почали готувати звернення до обласної ради, аби спортсменам, що перебувають у «Тисовці», виділили додаткові кошти. Наразі мені невідомо, наскільки благополучно було вирішено фінансове питання – чи наші юні біатлоністи таки отримають додаткові гроші на їжу, — повідомив пан Олександр.

Член президії також не розуміє, чому обласне керівництво настільки недобросовісно ставиться до своїх спортсменів. За словами пана Олександра, біатлоністи з сусідніх областей всім забезпечені та проводять тренувальні збори закордоном – Норвегії, Австрії та Фінляндії. Натомість спортсменам з Тернопільщини виділяють недостатньо коштів, щоби підготуватися до змагань навіть в Україні.

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register