Віряни Тернопільщини відзначають Третю Пречисту: головні традиції і заборони світлого свята


Щорічно 4 грудня, віруючі Тернопільщини відзначають Введення в храм Пресвятої Діви Марії (Третю Пречисту). Це свято пов’язане з народженням Марії та визначенням її подальшої долі. Про історію, традиції і заборони цього дня — далі у матеріалі.

Третя Пречиста 2018: історія свята

Батьки Марії, Іоаким та Анна довго не могли народити дитину і просили у Бога послати її з небес. Натомість вони дали клятву віддати немовля в Єрусалимський храм.

Пізніше у них народилася маленька Марія. Коли тій виповнилося три роки, батьки, як і було обіцяно, відвели її в Єрусалимський храм. У цьому храмі дівчина вчилася і жила, поки не заручилася з Йосипом. Той день, коли батьки Діви Марії відвели дівчину в храм і відзначається як Третя Пречиста.

Третя Пречиста 2018: традиції і заборони

За звичаєм віряни вранці приходять у храм. Вважається, хто на Введення першим повернеться додому – той і визначить долю сім’ї. Якщо зайде молодий чоловік, то буде достаток. Якщо приїде людина похилого віку або з дурним характером – то чекай біди. А якщо стара жінка прийде, то й зовсім буде скрута.

Зазначимо, що на Третю Пречисту не можна нічого позичати і давати в борг, бо не з того добра.

Більшість традицій і прикмет було пов’язано з освяченням води. Воду слід набрати там, де сходяться докупи три джерела, освятити полум’ям, а потім використовувати від хвороби, наклепів або для любовних приворотів. Дівчата омивали обличчя снігом і витирали червоним рушником, щоб шкіра була свіжою, і на обличчі був рум’янець.

З цього дня і до Благовіщення (7 квітня) не можна копати землю. Вважається, що вона відпочиває перед літом.

Так як починався різдвяний піст, страви були скромними. Але дозволялося вживати рибні продукти, рослинне масло і трохи церковного вина.

Щоб наступний рік пройшов вдало, а взимку ніхто з родини не хворів – треба було привітати рідних з приходом зими. Але робити це повинен був обов’язково чоловік.

Нагадаємо, що Перша Пречиста (Успіння Пресвятої Богородиці) відзначається 28 серпня, а Друга Пречиста (Різдво Пресвятої Богородиці) – 21 вересня.

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register