“Слава Україні” тепер на формі української збірної з футболу, або як довести російських патріотів до нервового зриву

“ФФУ звернулася до УЄФА, отримала схвалення і розмістила напис “Слава Україні”. Ми отримали добро, такий слоган на підтримку нашої збірної, схвалюється.

Це наша офіційна підтримка збірної, наша гордість. Щоб “Слава Україні” гриміло по всьому світу, щоб ці слова завжди підтримували наших футболістів і на футбольному полі, і поза ним”, – сказав очільник Федерації футболу України Андрій Павелко журналістам каналу “Футбол”.

Результат пошуку зображень за запитом "слава україні футболки збірної"

Гасло, яке доводить їх до сказу

Тут треба віддати належне кремлівській пропаганді, бо саме завдяки їй все українське, все те, що ідентифікує нас як націю викликає в більшості тамтешніх мешканців відразу та агресію. Наприклад, “Слава Україні!” – лозунг, який просто таки доводить до істерики кожного поважаючого себе російського ватника. В Україні ще не встигли затвердити форму нового зразка, як чиновники з “братньої” країни вже встигли поскаржитися у ФІФА та УЄФА на ненависний напис.

Зазначу, що цьогоріч в Росії вже мав місце скандал пов’язаний з патріотичною фразою. Коли збірна Хорватії здобула перемогу у матчі проти росіян в четвертьфіналі Чемпіонату світу-2018, двоє хорватських футболістів, без перебільшення, “підірвали” мережу українським лозунгом. Після переможної гри один з гравців Домагой Віда та член тренерського штабу Огнєн Вукоєвич виклали в Instagram відео, на якому лунає “Слава Україні!”. Обидва – екс-гравці київського “Динамо”. Слід згадати, що обоє за хороше ставлення до України поплатилися: Вукоєвича відрахували з офіційної хорватської делегації, а Віда отримав попередження, але цей факт тільки збільшує вагу їхнього дружнього жесту.

 

Трошки про подвійні стандарти

“У нас немає прикладів, щоб на футбольній формі гравців тієї чи іншої країни національної команди наносилися якісь гасла. Там є цілком певний набір речей, які можуть бути нанесені. Ця назва країни, прізвища гравця, його номер і герб країни, але жодних гасел на футбольній формі не передбачено. Я вважаю, що відповідний комітет ФІФА або УЄФА повинен розглянути це.

Йдеться про те, що політика і спорт несумісні, йдеться щодня. Але, тим не менше, ми бачимо, що, на жаль, все одно політика вторгається в усі сфери нашого життя, в тому числі і в спорт”, – обурювався в ефірі “Говорит Москва” член виконавчого комітету Російського футбольного союзу Ігор Лебедєв.

Тут варто згадати той факт, що в самих росіян на офіційній формі збірної під час ЧС-2018 був лозунг “Разом до перемоги”. Тобто їм можна можна дописувати на формі спортсменів “зайвий”, судячи з наведеної цитати, текст, а українцям зась? Здається, дрібниця, але на ділі – це черговий доказ несприйняття і заперечення Кремлем нашої автентичності, нашої національності.

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register