Лаврентіїв день 23 серпня: повір'я і прикмети

День Мельника, Лаврентія і народних прикмет.


Повір’я

В цей день опівдні предки підходили до річки або до озера, щоб дізнатися якою буде осінь. Якщо вода тиха і спокійна, то і осінь буде тихою, а взимку не буде хуртовин. «Осінь і зима добре живуть, коли вода тиха, і дощик іде», – говорили люди. Сильна спека і сильний дощ пророкували таку ж погоду на всю осінь. Те ж стосувалося і риболовлі на початок осені.

Крім того, цей день вважався святом для мельників. Всі, хто не був хліборобом отримували особливе становище у селян. Таким фахівцем був і мельник. Але для цього є ще одна причина. Про мельників ходило багато легенд, їх вважали незвичайними людьми. Млини розташовані в специфічних місцях, відокремлених, на водоймі або ж на висоті. Цей породило віру, що мельники добре спілкуються з нечистю, наприклад, з водяними, чортами і духами вітру.

Селяни повністю були впевнені, що мельнику допомагають нечисті сили. Що це русалки крутять механізм водяного млина, а з водяним у нього свій договір. У вітряних млинах вважали, що мельник пов’язаний з вихором або з лісовиком. У Симбірській губернії вважалося, що мельник продав душу водяному, тому щоночі йому потрібно спати на дні водойми. А договір підтримує жертвопринесеннями. Жертва була невеликою: трохи борошна, зерно з мішків, крихти хліба. Але були і більш криваві легенди.

Те що майстер зміг використовувати природні стихії, які надають руху механізму млина, наділило мельника і магічним знанням, як у чаклунів. Але також до нього ставилися з особливою повагою, адже він причетний до виготовлення головного продукту – хліба.

Від того, на скільки мельник знає свою справу, залежало не тільки кількість борошна із зерна, а й її якість, довговічність самої млини. Секрети мельників для простих людей були вкрай незвичайними. «Мельник не нероба, хоч справи немає, а з рук сокиру не кидає».

Прикмети 23 серпня

  • Дивись опівдні на воду: коли тиха, то осінь буде тиха, а зима без завірюх.
  • Якщо в Лаврентіїв день стоїть сильна спека, то жарко буде всю осінь.
  • Якщо в цей день іде дощ, то він буде йти всю осінь.
  • Народженим 23 серпня слід носити селеніт. Їх колір – рожевий.  

 

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register