Лаврентіїв день 23 серпня: історія і традиції свята

Свято народне, а церква вшановує відразу двох святих, обох звати Лаврентій, тільки один Римський, а другий Калузький.

Це свято також називали «Лаврентій» або «Свято мельника». Більшість робіт в полі були вже закінчені і можна було віднести перший сніп мельнику, щоб потім спекти хліб з нового врожаю. Свіжий хліб завжди видавався дуже ароматним і смачним.

Історія свята

Святий Лаврентій був архідияконом римської християнської громади. Коли проводилися гоніння під час правління імператора Валеріана, Лаврентія стратили. Народився Лаврентій в Іспанії, в невеликому місті Оска, і навчався у архідиякона Сикста. А коли Сикст став єпископом в Римі, Лаврентій став дияконом, дбав про бідних і стежив за церковним майном.

Сикст став одним з перших, кого стратили під час гонінь. Лаврентій попросив і його взяти з собою, але йому відповіли, що у старця буде легка смерть, а Лаврентія чекають випробування гірше. Сикст попросив роздати скарби церкви жебракам християнам.

Лаврентія після страти Сикста кинули до в’язниці. Тут він звертав людей до християнства, здійснював чудеса і зцілював хворих. Римський перфект вимагав, щоб святий віддав церковні скарби державі. Лаврентій попросив дати три дні і за цей час майже все віддав бідним. Коли термін закінчився, він прийшов до перфекта, привів із собою натовп жебраків, знедолених і хворих і сказав: «Ось справжні скарби Церкви». За це його катували, змушували стати язичником, але він відмовився. За це його засмажили на залізній решітці над розпаленим вугіллям.

У народі мученика просять зцілити хвороби очей, дарувати прозріння і позбавити від зурочення.

Традиції і обряди

Цей день в народі назвали Лаврентій Зоречник, так як ранкова і вечірні зорі були червоними. Вода ставала все холодніше, в ній вже не купалися, але по ній визначали погоду. Якщо вода спокійна – осінь теплою буде, без хуртовин до зими. А якщо дуже жарко або дощ пішов – то осінь буде довга і мокра.

Вранці дівчата приходили до джерела, вмитися водою. Це давало красу і здоров’я.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register