День пам'яті про работоргівлю та її ліквідацію: шокуючі факти

Работоргівля стала однією з найбільш гострих проблем сучасності

Щороку 23 серпня в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті про работоргівлю та її ліквідацію (International Day for the Remembrance of the Slave Trade and Its Abolition).

Міжнародний день пам’яті про работоргівлю та її ліквідацію: історія дати

День був встановлений в 1998 році за рекомендацією 150-ї сесії виконавчої ради ЮНЕСКО в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства.

Варто відзначити, що ЮНЕСКО пропонує всім державам-членам Організації Об’єднаних Націй брати участь у пам’ятних заходах.

Крім того, на початку нульових до цієї дати влада американського штату Огайо приурочила відкриття музею історії рабства. У той же час у Ліверпулі відкрився Міжнародний музей рабства 23 серпня 2007 року, який присвячений переважно трансатлантичній работоргівлі.

Також відомо, що на острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам’яті жертв работоргівлі.

Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно, як і раніше, існує в нових формах і зачіпає сьогодні мільйони людей в усьому світі.

Згідно з даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються на «живий товар» і зазнають експлуатації. На сьогоднішній день «нова работоргівля» стала однією з найбільш гострих та широкомасштабних проблем суспільства.

Нагадаємо, що 30 липня відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми (World Day against Trafficking in Persons), який було проголошено Генасамблеєю ООН в резолюції A/RES/68/192 в 2013 році.

Як повідомляв портал Знай.uа, у Вроцлаві була виявлена полька, яка допомагала українцям знайти роботу на будівництвах, після чого відбирала у них паспорти.

Також портал Знай.uа писав, що Росія потрапила в топ-10 країн із найбільшою кількістю людей у “сучасному рабстві”.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register