Не тільки Насіров. Генпрокуратура готує справу проти чинного глави ДФС

 Генпрокурор готує справу проти Мирослава Продана

Генпрокуратура збирає докази по справі проти виконувача обов’язків голови Державної фіскальної служби України Мирослава Продана.

Про це заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв’ю Українській правді.

“Так, у мене є претензії до Продана. Поки що я озвучую претензії до безлічі випадків щодо контрабанди, які допустили його підлеглі. Але зараз я працюю по справі, в якій у мене є претензії до нього персональні. В той момент, коли я здобуду достатню кількість доказів, зроблю процесуальне рішення. Кажу це раз і назавжди чесно – це не означає риття під Гройсмана”, – повідомив Луценко.

За його словами, він вже пропонував кілька варіантів боротьби з контрабандою на митниці: “Я кажу: сьогодні в країні процвітає контрабанда. Це факт? Володимир Борисович [Гройсман – ред.] каже: “Факт”. Я пропоную такий-то метод боротьби, він каже: “Ні, я вибираю інший”. О’кей, ви прем’єр-міністр. При цьому я виявляю раз за разом величезні проблеми в роботі митників”.

Крім того, Луценко зазначив, що не публічно вже закликав Гройсмана до зміни команди на митниці.

“Тепер я роблю у вас це публічно. Я вважаю, що в країні, в якій три роки немає керівника митної служби, не може бути порядку на митницях. Я вважаю, що якщо зараз призначили чергового виконувача обов’язків, то це нічого не вирішує. Тому що в той же день, коли його призначили, на його митниці виявили мільйони “контрабасу”, – додав він.

Нагадаємо, що екс-главі ДФС Роману Насірову інкримінують зловживання владою або службовим становищем.

Згідно з даними НАБУ, в період з травня 2015 року по березень 2016 року Насіров ухвалив низку необґрунтованих і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних у так званій “газовій схемі Онищенка”. Згідно зі звинуваченням, Насиров, діючи в інтересах народного депутата України Олександра Онищенка, особисто прийняв низку безпідставних і незаконних рішень про розстрочення податкового боргу та зобов’язань компаніям Фірма Хас, Карпатнадраінвест, Надра Геоцентр. Ці рішення він прийняв із порушенням встановленої законом процедури, а саме за відсутності належного обґрунтування і законних підстав, що завдало збитків державі на загальну суму понад 2 млрд грн. Чиновник заперечує звинувачення на свою адресу.

Насірова звільнили з посади глави ДФС 31 січня 2018 року. Сам він назвав своє звільнення незаконним.

Джерело: biz.nv.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register