Сталкінг: як флірт перетворюється в кримінальний злочин

Розхожа пушкінська максима про те, що для досягнення жіночого серця її треба любити поменше, сьогодні використовується все рідше. Одним з головних чоловічих гріхів сьогодні визнаний сталкинг – навязливе переслідування обєкта любовного інтересу, яке все частіше пропонується перевести в розряд кримінальних злочинів. Mens Health розмірковує про те, чим нам загрожує криміналізація романтичних поривів.

stalker2.png Ребекка Шеффер и ее убийца Роберт Бардо, 1989 год

Бути неприступним некрасиво Текст: Віктор Крохин Ніч, вулиця, зима, Москва. Я йду повз її будинок і пишу: «Привіт, я як раз у тебе під вікнами, зайду?» Через пару хвилин і кілька кварталів, отримую відповідь: «Я сплю. Не пиши мені більше ніколи, знати тебе не хочу ».

Час – близько трьох, але ми живемо неподалік, і, може, хай йому грець, нам знову? Ми давно знайомі, сварилися, мирилися, спали. Зараз посварилися вщент, і вона не хоче мене знати, але щось підказує, що відступатися рано. Тим більше що якщо вже ти хочеш зберегти жінку в своєму житті навіть після грандіозної сварки, то найочевидніший шлях – постійно нагадувати про себе, стати постійним і активним елементом її світу.

Освічені подруги кажуть, що я сталкер. Я згадую щось з Стругацьких у виконанні Тарковського ( «Тільки цього мало» – ну да), вони співчувають моєї печалі, але все ж роблять страшні очі і нарікають на те, що в Росії переслідування такого роду поки що не зважає підсудною справою. Втім, я не один – нас багато, і ми зовсім не страшні.

Один мій надзвичайно інтелігентний приятель розповідав, що якось, пошукуючи уваги обєкта серцевої прихильності, в ночі позбивав всі водостічні труби в одному з центрових московських провулків. Інший – теж представник творчої професії, щоб викликати співчуття різноманітних зазноби, регулярно гасив недопалки об своє передпліччя.

Піком його винахідливості був прямий смс-репортаж про власний харакірі, який тривав до моменту, поки респондентки не зрозумієте, що колупатися в кишках і паралельно писати короткі повідомлення трохи незручно. 

Якщо зробити екскурс в історію питання, то сталкинг потрапив в число самих тяжких гріхів сучасного чоловіка зовсім не випадково і не раптом. Головний судовий прецедент виник приблизно 30 років тому в штаті Каліфорнія, де кримінальну статтю за переслідування ввели після того, як шанувальник пристукнув кіноактрису Ребекку Шеффер. Жертвами активних фанатів ставали Бьорк, Гвінет Пелтроу і Лана Дель Рей, причому першою офіцер британської поліції натурально в якийсь момент надіслав красиво упаковану вибухівку – на щастя, ісландська фрік-діва від вибуху убереглася. Якщо звернутися до літератури, то архетипом такого сталкера-екстремала, звичайно, є Парфен Рогожин з «Ідіота» Достоєвського – ходячий вулкан пристрастей з бритвою в руці (знову по Тарковському).

Джерело: mhealth.ru

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register