Плащівка: історія виникнення та сучасні види

4685_images_3.jpg

В усі часи люди прагнули захистити себе від дощу та інших примх природи. Саме для цього, винахідники розробили таку тканину як плащівка.

На сьогоднішній день, існує безліч плащової тканини, яка відрізняється складом волокон. Саме від цього залежать її характеристики та область застосування.

Щоб зрозуміти різницю між видами, треба більш детально розглянути найбільш популярні види плащової тканини.

Плащівка – актуальна тканина сьогодення

Для збереження свого здоровꞌя та зручності, в дні злив та вітрів, з античних часів люди використовували одяг з плащівки.

Вже в ті часи, цей матеріал не пропускав вологу та холодне повітря. Він був цупким та непромокальним. Першим, дійсно непромокальним плащем став виріб шотландського вченого, хіміка Чарльза Макінтоша. Його було виготовлено ще в ХІХ столітті.

З того часу, плащівку стали удосконалювати. Завдяки цьому, сьогодні, ми маємо багато різноманітних видів цієї унікальної матерії.

Сучасні тканини мають різноманітний склад. Частіше всього за основу беруть натуральну бавовну. Але, цей матеріал не здатен захистити від непогоди самостійно, тому виникла необхідність додавати синтетичні волокна.

Міцності та пружності додає поліестер, віскоза, капронові та нейлонові волокна. Саме ці додатки гарантують сучасній плащівці бездоганного вигляду та характеристик. Сьогодні придбати плащівку не є проблемою, бо на ринку є спеціалізовані постачальники, наприклад Bosfor, в каталозі якого декілька десятків видів цього матерілу.

Сучасна, удосконалена плащівка має такі характеристики:

  • Водонепроникність;
  • Незминальність;
  • Довговічність;
  • Легкість у догляді;
  • Стійкість до різноманітних факторів.

Багато сучасних матеріалів, є унікальними, та можуть запамꞌятовувати надані форми і відновлюють їх після припинення дій.

Плащівка Канада – основа надійних курток та парок

Ця тканина відносно нова, на тактильні відчуття, вона схожа на плащівку Меморі. Дуже часто її можливо знайти під назвою Меморі Прайм. Це мꞌякий, щільний матеріал, який не мнеться і має водовідштовхувальну властивість. Це стало можливим завдяки особливому насиченню.

Дуже важливо, що цей матеріал не шелестить і при виготовленні з нього верхнього одягу, не призводить до дискомфорту. Він дуже добре приймає форму одягу.

Головною відмінністю матеріалу Канада, є її практично матова поверхня, що не дуже властиво плащовим матеріалам, але завдяки цьому, вона має дуже стильний та дорогий вигляд.

Меморі – тканина для комфорту

Меморі здатна зберігати залишок памꞌяті. Все що необхідно зробити, це легенько провести рукою, і тканина повертається до попереднього стану.

Меморі має гладку та приємну поверхню, з легким матовим блиском. Незважаючи на те, що він тонкий, цей матеріал достатньо щільний, не тягнеться. Тканина добре переносить різноманітні активні дії. З неї легко виводяться плями, вона швидко сохне і не потребує додаткового прасування. Якісний матеріал не линяє, не утворює катишків та не сідає.

Меморі складається з 100% поліестру, має щільність 240Т. На сучасному текстильному ринку, можна придбати самі різноманітні кольорі цієї тканини, що дозволяє пошити гарні та стильні вироби.

Таке полотно використовують для шиття курток, пуховиків, та навіть крісел-мешків.

Плащівка Парашут – лідер з різноманітності використання

Ще однією дуже цікавою тканиною, є плащівка Парашут. Особливість її полягає у різноманітності використання. З неї можливо виготовити:

  • Повсякденний одяг: шорти, костюми, штани, сарафани і т.п.
  • Верхній одяг.
  • Шезлонги та складні стільці.

Така тканина більш легка. Її склад в більшій частині – це штучні волокна. Незважаючи на назву, вона не відноситься до матеріалів для виготовлення парашутів. Цей матеріал довговічний, комфортний та стійкий.

Візуально тканина має матову поверхню зі слабкою зімꞌятістю. На дотик, ця плащівка дуже приємна та навіть бархатиста.

Джерело: glianec.com

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register