Новий закон про кредитування закриє “дірки” для несумлінних позичальників – Маркарова

Маркарова: Банківска ситема відновлюється, практично всі банки показують дуже гарні показники.

Новий закон про кредитування зменшує кількість ризиків для для банків, адже раніше несумлінні позичальники могли визнавати недійсними договори та застави.

Про це заявила виконуюча обов’язки міністра фінансів Оксана Маркарова в ефірі Радіо НВ.

“Найголовніша проблема – це ризики, які банки беруть на себе. І насправді в нас досить погана ситуація була з захистом прав кредиторів. Однак, підтриманий Верховною Радою закон №6027-д – це захист прав кредиторів. Ми цим законом, який вже набув чинності, закрили дуже багато дірок, які існували, які дозволяли несумлінним позичальникам визнавати недійсними договори, застави і т.д.”, – сказала вона.

Крім того, вона додала, що з появою кредитного ресурсу почали з’являтися джерела альтернативного кредитування. Однак, про відновлення загального кредитування говорити рано, адже банки ще не можуть виконували свою головну роль – бути каталізаторами економічного зростання.

“Я розповідала про Європейський інвестиційний банк, це кредити на агро, на малий і середній бізнес, вони всі підуть через банки. На альтернативну енергетику досить дешевий ресурс, який є. І Укргазбанк дуже швидко розвиває цей портфель, і дуже багато банків вже теж пішли в цьому напрямку – кредитувати саме альтернативну енергетику”, – сказала вона.

З її слів, важливим фактором кредитування є позичальники, яким потрібно довести не тільки свою платоспроможність, а ще й те, чи ці кошти чесні, чисті і відповідають законодавству. В.о. министра фінансів також додала, що банківска ситема відновлюється, практично всі банки показують дуже гарні показники. Крім того, Маркарова зазначила, що ліквідність у банках дуже висока, державні банки домінують у цьому.

“Зараз працюємо над тим, що державні банки, які теж, до речі, показують кращі зараз результати, у них знижуються проблемні активи. Якщо взяти Укргазбанк, то частка проблемних активів у ньому нижча, ніж у багатьох комерційних банків, в тому числі. Також ми прагнемо залучити співінвесторів в ці банки”, – сказала она.

Нагадаємо, що 3 липня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування №6027-д.

Джерело: biz.nv.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register