10 липня: що потрібно знати про цей день

Ясна погода віщувала сім тижнів безхмарного неба

У вівторок, 10 липня, православні християни вшановують пам’ять преподобного Сампсона странноприїмця. У народі його прозвали Сіногноєм, тому що в цей час часто трапляються дощі, і заготовлене сіно (а на Самсона сінокіс був у самому розпалі) намокає і загниває.

З церковних переказів нам відомо, що преподобний Самсон був сином знатних римлян. У юному віці він отримав освіту і вивчив мистецтво лікування. Зазначимо, що серце святого було настільки добре, що він безвідплатно лікував усіх – від феодалів до селян. Після того як батьки померли, Сампсон відпустив на волю своїх рабів, а спадкові гроші роздав усім жебракам. Так, Господь винагородив хлопця за його безкорисливу благодійніть, наділивши даром творити невимовні чудеса.

Коли імператор Юстиніан сильно захворів, він побачив у сні, що лікування зможе отримати тільки за допомогою Сампсона. Так, святий помолився і доторкнувся до хворого місця рукою, і правитель чудесним чином миттєво одужав. У свою чергу Юстиніан збирався щедро нагородити Сампсона, але той не взяв гроші, проте натомість, в якості подяки, попросив побудувати лікарню і странноприїмницю – притулок для жебраків і знедолених. Як відомо, протягом усього свого життя Сампсон лікував хворих людей.

Наші предки вірили, що якщо на Самсона дощ, попереду буде ще сім тижнів мокрої погоди — до самого бабиного літа. “На Самсона дощ — сім тижнів те ж”, — говорилося в народі. У той же час ясна і сонячна погода віщувала сім тижнів безхмарного яскравого неба.

При цьому станом сіна слов’яни судили про свій майбутній урожай: якщо сіно зелене — буде на столі чорна каша (гречана каша), якщо сіно чорне — буде каша біла (пшенична каша).

Також у деяких частинах країни в цей день було прийнято приводити коней до церкви і окропляти їх святою водою. Люди робили це перед тим, як повторно розорювали поля, залишені на пар.

Нагадаємо, раніше портал “Знай.uа” повідомляв про те, що 9 липня православні християни вшановують пам’ять преподобного Давида Солунського.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register