У НБУ розповіли про великі кредитні борги найбільших бізнес-груп України

 На десятку найбільших бізнес-груп припадає 21% всіх кредитів

Найбільші бізнес-групи України дуже погано обслуговують свої кредити.

Про це заявив заступник директора департаменту фінансової стабільності Євген Дубогриз, передає Інтерфакс-Україна.

“Без урахування групи Приват у нас частка проблемної заборгованості ТОП-5 бізнес-груп – це 82%. З Приватом – це 93% !”, – сказав він.

Згідно з документом, сумарний обсяг валових кредитів п’ятірки найбільших бізнес-груп становить близько 125 млрд грн, або 14% всіх кредитів корпоративному сектору. При цьому, назви бізнес-груп не уточнюється.

Нацбанк уточнює, що на десятку найбільших бізнес-груп припадає 21% всіх кредитів, на двадцятку – 27%, тоді як частка “поганих” кредитів у них відповідно 79% і 76%.

“Дуже багато кредитів у нас сконцентровано і припадають або на великих позичальників, або на найбільші бізнес-групи. І саме в найбільших бізнес-групах – боржниках України зафіксована найгірша платіжна дисципліна”, – сказав Дубогриз.

Крім того, він зазначив, що переговорів з позичальниками і банками Нацбанк бачить негативну тенденцію, що великі недобросовісні позичальники спеціально затягують реструктуризацію боргів, чекають, а іноді і вимагають від банків пільгових умов, наприклад, списання частини боргу або нульові відсотки на роки з погашенням в наприкінці терміну.

“За великим рахунком, боржники зараз мають більше сили, чи радше можливості, не платити за своїми боргами, ніж банки працювати з цими боржниками”, – зазначив представник Нацбанку. Він закликав до ухвалення законів про захист кредиторів та реформи судової системи.

Джерело: biz.nv.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register