Занадто багато любові: як Поліаморія зміцнює відносини

Поради від досвідчених Поліаморія, які цілком можуть стати в нагоді тобі, навіть якщо ти затятий прихильник моногамії.

Полиамория

Кевін і Антуанетта живуть в Філадельфії і недавно відсвяткували десятиліття в законному шлюбі. Сьогодні вони йдуть повечеряти в компанії двох дочок – але крім дітей з ними за столом сидить ще одна пара дорослих – Гері і Меггі. Вечеря проходить як зазвичай – за балаканиною про кіно та інших дрібницях. Потім Антуанетта прощається зі семи і йде з Гері, її бойфрендом. Кевін прощається з дружиною і зі своєю дівчиною – Меггі – вирушаючи укладати дітей спати. Сьогодні Антуанетта спатиме з Гері, а завтра – Кевін з Меггі. Навколо багато хто думає, що вони не розходяться з-за дітей або спільної справи, але подружжя це заперечують. Все почалося з групового сексу 15 років тому, тоді вони обидва задумалися про те, як змінити свої відносини. В результаті Антуанетта вже багато років зустрічається з Гері, а Кевін зве себе анархістом і не може порахувати своїх додаткових партнерів.

Все це, звичайно, виходить за рамки укорінених в суспільстві уявлень про шлюб. Ми всі звикли до того, що сімя – це законний шлюб, діти і, якщо пощастить, щасливе спільне старість. Сьогодні ця схема стрімко змінюється, і прихильники відкритих відносин в стані цілком переконливо розяснити плюси свого вибору. Перш за все, їм доводиться дуже багато розмовляти, постійно пізнавати один одного, домовлятися про нові правила замість старих. Кевін розповідає, що його минулі моногамні відносини рухалися на автопілоті: «Нам не потрібно було ні про що говорити, тому що ми керувалися уроками, отриманими в кіно і поп-культурі, все було як би за замовчуванням». Тепер же вони з Антуанеттою постійно дізнаються один про одного щось нове, перетворюючи своє життя в пригода.

Ось ще один приклад – Сем і Кейт з Нью-Йорка. Іноді вони сплять з новими партнерами разом, а іноді – ходять на побачення окремо. І як не дивно, за словами подружжя, це лише зміцнює їхні стосунки і надає їм гостроти. Якось Сем ходив на побачення з італійкою, яка, згідно темпераменту, при зустрічі стрибала йому на шию, обхопивши ногами. Прийшовши додому, він розповів про це Кейт, а у відповідь почув: «Вона вважає тебе приголомшливим, тому що ти такий і є. Підемо займемося сексом! ». Кейт пояснює свою реакцію тим, що нам іноді потрібно вміти подивитися на постійного партнера очима іншої людини, освіжити свій погляд.

Якщо вам здається, що ці приклади з області фантастики, то поспішаємо вас засмутити (або порадувати). Так, офіційної статистики пар з відкритими відносинами поки немає, але таких пар вже предостатньо. Психолог Джонатан Сміт з Чикаго каже, що безліч таких пар звертаються до нього за консультацією, і скоро ця альтернативна модель відносин цілком може стати нормою. Зрозуміло, таке життя не кожному підходить – навіть Антуанетта іноді з деякою тугою роздумує про те, скільки жінок було у Кевіна. Але в той же час ці думки стимулюють її до роботи над собою. «Ми ніколи не повинні зупинятися», – каже Рені Дівайн, сексолог з Міннеаполіса. «Нам необхідно бути уважними, обговорювати, чого нам не вистачає і обговорювати, як поліпшити спільне життя».

Власне, саме бажання і необхідність бути кращими для своєї пари і є найважливіше і корисне в відкритих відносинах. Для тих, хто хоче спробувати ми зібрали поради від досвідчених Поліаморія, які напевно стануть в нагоді і прихильникам моногамії.

Джерело: mhealth.ru

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register