Двоє в кімнаті: як працювати з дому і не втратити відносини

Ти з тих чи інших причин залишив роботу в офісі і перейшов на роботу домашню – зареєстрував ІП і продаєш кошенят, став письменником, та хіба мало що ще. Твоя бойова подруга з тих чи інших причин пішла тим самим шляхом. Думаєш, тепер, коли ви будете проводити разом багато часу, ваші відносини стануть ще міцнішими? На жаль, тут чимало підводних каменів – і Аріна Вінтовкіна знає про них все.

Двое в комнате: как работать дома и не потерять отношения

Ох, темні часи настають. З одного боку – масові звільнення, скорочення. З іншого – тренд на пошуки себе, «роботи для душі», а не заради капіталістичних цінностей на кшталт соцпакета і з / п. В результаті солідні на вигляд громадяни, які ще півроку тому працювали на позиціях директорів з продажів і керівників департаментів, часом раптово приймають рішення (самовільно або під тиском обставин) почати «свою справу». Запускають виробництво якого-небудь там, наприклад, варення з фіалок. Лінію одягу з пеньки. Закладаються блогерами або влогерамі. Коротше, відправляються у вільне плавання.

Не мені оцінювати чужі бізнес-плани. Я і не оцінюю. Серед моїх знайомих пристойну кількість дівчат фрілансерства (сама з них). Але останнім часом я звернула увагу, що і чоловіки їх все частіше переїжджають з офісів ближче до ліжка, холодильника і PlayStation. І в такому випадку на одну квартиру виявляється не один, а цілих два фрілансера.

Ось тут-то і починається найцікавіше. 

Діви, які за часів «офісного рабства» своїх бойфрендів / чоловіків несамовито страждали, що «ми дуже рідко бачимося», «ти зовсім не буваєш вдома» та ін., Починають страждати за зовсім іншого приводу. Але не менш несамовито!

Ми з чоловіком на поточний момент вже, якщо мені не зраджує склероз, тричі пройшли через етап «парного фрілансерства». І ще жодного разу не розлучилися! Крім того, я вберегла від драм кілька пар друзів. Коротше, в даній області я самовпевнено вважаю себе до певної міри експертом, ха-ха.

Ділюся міркуваннями на тему того, як пережити цей непростий для вашого тандему етап:

1. Найгірше, з чого ти можеш почати своє фрілансерство, – це спробувати випхати в офіс свою половину. Оголосити дівчині, що час Х пробив, ти своє в офісі оттрубіл і, мовляв, тепер, дорога, настала твоя черга носити колготки тілесного кольору, пити розчинну каву і витрачати по 3 години на дорогу. Можна, звичайно, не прямо в лоб, а алегорично і натяками ( «Памятаєш, як на минулий Новий рік ти переживала, що все веселяться на корпоративах, а ти одна-однісінька сидиш вдома? Ну і по-о-о-ось … »). Але не потрібно НІЯК. Ви обидва дорослі люди, і кожен сам має право вирішувати за себе. Твоє бажання заробити мільйони на фіалковому варення не скасовує планів дівчата стати законодавицею моди в області нижньої білизни з пеньки.

2. Якщо квартира у вас не величезна і / або робота одного повязана з нескінченними телефонними розмовами, а другого – з необхідністю перебувати в тиші і стані максимальної концентрації, що не тіш себе марною надією: ви НЕ спрацюєтеся. 100-відсотково. Ти збережеш вам обом кілометри нервів, якщо з самого початку не станеш розглядати будинок як альтернативу офісу. Серйозно, не варто навіть намагатися. А ось знайти недорогий і комфортний коворкінг (на худий кінець – йти працювати до друзів в порожню з 09 до 18 квартиру, зняти кут у сусідки і т.д.), куди зможе переміститися один з вас (як правило, той, хто останнім встав на стезю фрілансерства), – це здорова думка.

3. Ще один аргумент на користь корвокінга і інших «запасних аеродромів» – секс. Якщо двоє вирішують працювати з дому, з ним, з сексом, спочатку зазвичай все дуже добре (адже ви тепер проводите купу часу разом, щоб поцупити один одного в спальню «пограти», досить в буквальному сенсі руку простягнути). А потім – дуже погано (бо які можуть бути ігри з тим, хто тебе цілий день нервував клацанням по клавішах, хрускотом чіпсів і компульсивним вириванням волосся з носа ?!). До цього треба бути готовими. Але правило збереження секс-феншуя одне: чим менше ви будете муляти один одному очі, тим менше фатально позначиться на інтимному житті ваше обопільне фрілансерство. Ні, позначиться-то воно точно. Але не обовязково фатально.

Виходити в світ теж важливо і потрібно, навіть якщо це банальний похід в кіно або спортзал. Чим більше – і у кожного з вас окремо, і у вас двох як у пари – буде офлайн-активностей і приводів вилізти із затишних фланелевих штанців, тим краще. Пропустіть момент, засидитеся будинку (а чого б не засидітися? інтернет безлімітний, піцу привозять за 30 хвилин, ніякої тобі заважає рухам офісного одягу і т.д.) – і через пару місяців будете дивитися один на одного з тим же прагненням, що сусіди-пенсіонери, що живуть 40 років в одній комуналці.

4. Все навколо напевно будуть впевнені в тому, що ви з подругою цілими днями штовхає Балду. Так що приготуйся до того, що час від часу на тебе почнуть звалюватися пропозиції / прохання / вимоги від друзів і рідних. Звозити їх Барсика до ветклініки. Мотнутися разом до «Ікєї». Допомогти перебрати карбюратор в пароварці. І т.д. Чим ближчими будуть родичі / друзі, тим неприборкана виявиться спокуса відповісти їм в дусі: «Я сьогодні страшно зайнятий, але Катюха, думаю, повинна допомогти». Дозволь Катюха вирішувати самій за себе і розпоряджатися власним часом, якого у неї може і не бути. В ідеалі – навчися забезпечувати алібі для вас двох, відразу відповідаючи, що «ви (!) Обидва страшно зайняті». Без цехової солідарності і тут нікуди.

5. Ще одна спокуса – почати лізти, давати поради або хоча б просто коментувати роботу другого члена екіпажу. Дійсно: якщо тепер ти на власні очі бачиш весь «виробничий цикл», чого б НЕ натякнути, що продажі конопляних пеньюарів пішли б бойчее, що не проводь твоя подруга стільки часу в ЧАТИК? Як це було не твого розуму справи, так як і раніше і залишається. Втім, правило працює і у зворотний бік. З перших днів фрілансерства учись ніжно, але наполегливо відбиватися від непрошених порад і зауважень. Краще один раз голосно посваритися на цю тему на старті, ніж потім щодня дратуватися один на одного.

6.  Мінус фрілансерства в тому, що робота не закінчується ніколи. Мало у тебе замовлень / проектів – ти будеш сидіти і до 4 ранку, щоб не упустити можливість заробити. Багато – тим більше будеш сидіти до 4 ранку. І тектонічний зсув ваших загальних парних звичок неминучий. Якщо раніше, коли хоча б один з вас мав чіткий офісний графік, якось само собою виходило, що ви двоє о 21:00 сідали вечеряти / дивитися чергову серію «Вікінгів» / медитувати, а по пятницях приймали гостей, тепер це буде виходити , тільки якщо ви парою а) визнаєте цю звичку важливою, потрібною і неотменно, б) почнете домовлятися, коли саме ви це зможете і захочете зробити.

Без свідомої сонастройкі – тобто само собою, як раніше – нічого не вийде. Як пити дати, один буде продовжувати витріщатися в монітор, а другий – іспепеляюще зиркає йому в потилицю. Ну і очевидне, але неймовірно важливе: якщо вже ви домовилися провести час удвох, будь добрий відключити телефон (не перемикаючись в віброрежим, а просто вимкнути).

7. Потрібно бути готовим і до перегляду хозвопросов і домашніх обовязків. Хто забезпечує ваш колектив стартаперів смачною і здоровою їжею? Хто виносить сміття? Хто виробляє вологе прибирання в приміщенні (а досвід показує, що забиратися доведеться раз в 5 частіше, ніж раніше, оскільки індекс захламляемості житла виросте в рази)? Як раніше – наприклад, коли ти працював в офісі, а дівчина фріланс, а заодно добровільно і без особливого протесту шурхотіла по господарству, – точно не буде. Значить, потрібно придумати, як буде по-новому.

О, мало не забула – гроші! У сенсі, витрати. Витрата грошових коштів теж доведеться ретельно узгоджувати один з одним так, немов ви не закохана парочка, чаклують над бюджетом, а консиліум кардіохірургів, які обговорюють складну операцію. Якщо ваш бюджет зараз обєктивно не витримає покупку нового парфуму для дівчини, то і нового триммера для бороди (а за негласною фрілансерской традиції всім працюючим на дому особам чоловічої статі покладена борода) тобі не бачити.

Мінус обопільного фрілансерства ще і в тому, що воно буває таким безпросвітно виснажливим, що неминуче приходиш до висновку: чи не простіше, право слово, в офіс? ..

Джерело: mhealth.ru

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register