Брехня на благо, як життєве кредо: чому російські ЗМІ “оберігають” народ від поганих новин?

В сучасному світі дуже важко знайти джерела інформації, яким справді можна довіряти. Всі, кому не ліньки, намагаються нам про щось повідомити з сторінок в соціальних мережах, сайтів, або ж друкованих видань. Тому, щоб не бути обманутим, треба ретельно фільтрувати інформацію, яка потрапляє нам на очі. Але що робити, коли дезінформація відбувається на рівні держави і свобода слова давно стала пустим звуком?

 

За сміттєзвалище, за федерацію!

В кінці лютого 2018 в російському місті Волоколамськ в приймальних відділеннях місцевих лікарень спостерігався справжній аншлаг: сотні людей звернулися за допомогою, внаслідок отруєння, причиною якого був масивний викид токсичних газів з сміттєзвалища, що неподалік. В двадцятих числах березня епізод повторився. Як відреагували ЗМІ? Та ніяк! Скажу більше, журналісти навипередки переконували всіх і вся, що концентрація шкідливих речовин в повітрі не перевищує норми і причиною проблем зі здоров’ям мешканців міста є будь-що, але не звалище.

 

Нужбо вітати царя, яке нам діло до того, що десь живцем згоріли люди?

25 березня 2018 року в містечку Кемерово сталася жахлива трагедія – пожежа в ТРЦ “Зимова вишня”. За офіційними даними загинуло 64 людини, але в інших джерелах фігурують куди страшніші цифри – 350-400 чоловік, левова частка яких діти. Жахлива новина ледве просочилася в випуски новин, з російських телевізорів тоді лунала куди важливіша звістка – Путіна вчетверте обрали президентом РФ. Місцеві ЗМІсти трубили в всі роги, прославляючи вождя, тоді як масова смерть відійшла на другий план…

 

То чому воно так?

Можна наводити приклади до нескінченності (взяти хоча б “корисний рутенієвий дощ” восени 2017), але чому таке відбувається зрозуміти важко. На мою думку, тут має місце наслідування Оврелівського Старшого Брата. В антиутопії “1984” основним методом підтримання порядку серед населення є його відволікання від проблем насущних постійним зомбуванням. Люди мимоволі забувають, що їм бракує коштів для оплати комунальних послуг, або, в результаті жахливих трагедій, гинуть їх знайомі. Їм не до цього, коли в їхніх мізках, замість здорового глузду, невпинно циркулює ідея, що щедро ллється на них з екранів телевізорів.

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register