Віктор Овчарук: Впроваджувана медична реформа матиме чималий економічний ефект

«Хочу ще раз наголосити, що саме завдяки реформі фінансової децентралізації, яка забезпечує перевиконання місцевих бюджетів усіх рівнів та спільній позиції депутатського корпусу і виконавчої гілки влади вдалось стільки зробити в галузі охорони здоров’я краю.

Переконаний, що проведення змін в контексті медичної реформи, де кошти ходять за пацієнтом, формуючи якісну медичну послугу на третинному рівні, отримаємо і економічний ефект, адже кошти залишатимуться в регіоні», – сказав голова обласної ради, та зазначив: «У березні поточного року рішенням сесії Тернопільської обласної ради спрямовано понад 30 млн.грн. додаткових коштів на забезпечення хворих хіміопрепаратами, кардіостимуляторами, ендопротезами, дороговартісними препаратами для лікування дихальних розладів новонароджених та забезпечити належний рівень реабілітаційного лікування учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. А ще Тернопільська область єдина в Україні прийняла рішення про створення повноцінного самостійного медико-психологічного центру для лікування і реабілітації учасників АТО, де надаватимуть кваліфіковану допомогу із широким комплексом реабілітаційних заходів».

У розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку взяли участь Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Спеціальний посланник Уряду ФРН з питань реформ у галузі урядування та децентралізації Георг Мільбрадт, Посол Канади в Україні Роман Ващук. Учасники обговорили ряд питань: Український досвід децентралізації: здобутки та завдання на перспективу; Економічне зростання регіонів: пріоритет нинішнього етапу децентралізації; Децентралізація у сфері освіти, реалізація проекту «Нова українська школа» та розвиток профтехосвіти; Децентралізація у сфері охорони здоров’я; Сталий розвиток місцевої громади (адміністративні послуги, земельні відносини, розвиток системи електронних послуг).

Голова обласної ради Віктор Овчарук виступав з питань реформипервинної ланки сімейної медицини та поділився досвідом Тернопільщини: “Ще задовго до задекларованих Міністерством охорони здоров’я України реформ у медичній галузі Тернопілля розпочались системні зміни. Попри те, що область не брала участь у грантах Світового банку та інших міжнародних донорських програмах, ми одні з перших впровадили електронний реєстр пацієнтів з повним програмним забезпеченням. Ми також успішно впроваджуємо медичні інформаційні системи, які в подальшому дадуть змогу інтегруватися в електронну систему охорони здоров’я (eHealth). Слід зазначити, що базою даних електронного реєстру охоплено майже все населення краю. Сьогодні в області триває процес укладення декларацій з сімейним лікарем, а також проводяться організаційні заходи щодо перетворення закладів охорони здоров’я в комунальні некомерційні підприємства, які в подальшому працюватимуть з Національною службою здоров’я України. Завдяки налагодженій співпраці галузі охорони здоров’я з навчальними закладами області нам вдалось забезпечити заклади первинної ланки молодими спеціалістами. Оскільки на Тернопіллі переважає сільське населення, ми розвинули оптимальну мережу закладів охорони здоров’я, що забезпечують його медичне обслуговування, у тому числі реалізовуючи програму «Доступні ліки», з урахуванням кількості, рівня розвитку інфраструктури, доступності надання медичної допомоги, а також потенційних адміністративних центрів спроможних територіальних громад. Відповідно допостанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 року № 983 „Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості” для Тернопільської області передбачено 178,8 млн. гривень, які зокрема будуть використані для будівництва нових амбулаторій, придбання медичного обладнання та службового транспорту. 29 березня управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації захистило питання надання субвенції на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості в мінрегіонбуді.

З метою гарантованого своєчасного доступу населення до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, ефективного використання бюджетних асигнувань, а також забезпечення умов для підготовки закладів охорони здоров`я, які надають вторинну медичну допомогу, до роботи в умовах управлінської та фінансової автономії детально опрацьовано створення чотирьох госпітальних округів. На сьогодні, в кожному госпітальному окрузі функціонує Госпітальна рада, яка працює над реалізацією державної політики у сфері охорони здоров’я.

Чортківський госпітальний округ визначено переможцем у конкурсному відборі міжнародного партнера Проекту USAID для надання технічної підтримки в плануванні зазначеного округу. Переконаний, що план його розвитку буде запропоновано, як приклад для розвитку інших округів на регіональну та державному рівнях, -відзначив голова обласної ради».

Джерело: 0352.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register