У 2018 році обсяги лізингових операцій в Україні збільшиться у майже півтори рази


Зростання обсягу лізингу буде відбуватись за рахунок проведення лізингових операцій в нових сегментах ринку, а також за рахунок залучення бюджетів муніципалітетів до лізингових схем фінансування.

Таким був лейтмотив міжнародної конференції «Лізинг в Україні: нові виклики та можливості», яка відбулася у Львові за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

«Наші оптимістичні очікування на 2018 рік – зростання лізингового ринку не менш як на 20%. Головний драйвер та вигодоотримувач цього ринку залишається незмінним – малий та середній бізнес, для якого спрощується доступ до фінансів. Малий та середній бізнес починає більше розуміти переваги та використовувати небанківські способи фінансування. Банківський ринок традиційно є більш зарегульованим. Дуже часто банківські кредити є недоступними для малого та середнього бізнесу»,підкреслила Юлія Вітка, заступник керівника проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

«Портфель лізингових компаній зараз зростає швидше, ніж ВВП країни. За 2017 рік вартість договорів фінансового лізингу збільшилась на 32% – до 12,97 млрд. грн. І ми бачимо, що цей тренд продовжується», – підкреслив Олександр Залєтов, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг). За даними регуляторів ринків фінансових послуг (НБУ та Нацкомфінпослуг), збільшення обсягу операцій фінансового лізингу демонструють як лізингодавці, так і банки. Сукупний портфель лізингових угод у 2017 році склав 40,8 млрд грн, з них угоди укладені юридичними особами– лізингодавцями – на суму 22,8 млрд грн, а лізингових угод банків – на суму 18 млрд. грн.

Лізингові компанії – учасники асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» (об’єднує левову частину учасників ринку ринку) демонструють значно більші темпи зростання – за 2017 рік учасниками асоціації було укладено нових угод на суму 9,7 млрд грн, що на 53% більше ніж минулого року.

«Нові напрями фінансування, оперативність прийняття рішень, гнучкість графіків та умов, якісний маркетинг стають запорукою успішного розвитку цього бізнесу», – пояснює Олександр Кощєєв, голова Ради директорів Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців». «Небанківські установи набагато швидше, ніж банки, приймають рішення. Вони більш клієнторієнтовані і мають можливість пропонувати фінансування на «гнучкіших» умовах. І тому ми даємо позитивний прогноз розвитку ринку. На 2018 рік зростання ринку лізингу очікується в 1,2-1,5 рази. Але все буде залежати від регуляторного середовища та фінансової стабільності»,пояснює він.

«На жаль, у нашому законодавстві, все ще є «тромби» та «атавізми», які заважають пустити в нашу економіку «нову кров» – небанківське фінансування, – каже народний депутат України Михайло Довбенко, – Я впевнений, що подальший розвиток небанківських форм фінансування бізнесу в Україні буде залежати від того, наскільки швидко парламентарі погодяться змінити правила гри на ринку небанківського фінансування. Наприклад, є дуже важливий законопроект «Про фінансовий лізинг». Він дозволить створити необхідні умови для залучення додаткових інвестицій в економіку.»

Народний депутат України Руслан Демчак, вважає, що зростання лізингу може відбуватися за рахунок розвитку абсолютно нових сегментів, які раніше взагалі не були розвинені. «Наприклад, фінансовий лізинг може бути дієвим для покращення роботи місцевої влади. Останні рішення міських рад Львова та Тернополя про закупівлю через фінансовий лізинг муніципального транспорту – один із яскравих зразків того, що лізинг є ефективним не лише в бізнесі. Такі угоди не лише вирішують питання покращення обслуговування населення, але й зменшують навантаження на бюджет».

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register