Пенсії українців можуть зрости вже до кінця року

Уряд запропонує підвищити пенсії, якщо надходження до Пенсійного фонду будуть збільшуватись і надалі.

У першому кварталі 2018 року до Пенсійного фонду надійшло майже на 2,5 млрд грн більше, ніж планувалося, розповів віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. За його словами, якщо постійно зростатимуть надходження, то влада може піти на підвищення та осучаснення виплат пенсій окремим категоріям людей.

Наприклад, на жовтень 2017 року в Пенсійному фонді додатково було закумульвано 20 млрд грн за рахунок підвищення мінімальної зарплати, детінізації економіки. Ця сума дозволила перерахувати пенсії та осучаснити їх.

Цього року бюджет Пенсійного фонду затверджений з профіцитом у розмірі в 7,5 млрд грн. Кошти не збираються залишати на рахунках, а спрямують, наприклад, на перерахування пенсій для військовослужбовців, яким не підвищили виплати в жовтні минулого року.

Віце-прем’єр вважає, що переглянути підхід та інденксувати пенсії потрібно насамперед для ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, людям з інвалідністю. Але наразі ресурсів для проведення масштабної програми зі значного перерахування виплат для пенсіонерів немає.

Як зростали пенсії в Україні: довідка

З часу запровадження гривні середня пенсія зросла у 60 разів у гривневому еквіваленті, або менш ніж у 5 разів – у доларовому.

1996 року середня пенсія складала 39 гривень, або 22 долари. Її розмір поступово піднімався. У 2000 році вона складала 69 гривень або 14 доларів. У подальшому пенсія зростала приблизно на 20 гривень на рік і 2004-го року досягла 182 гривень або 36 доларів.

За президентства Віктора Ющенка відбулося відносно суттєве зростання пенсій – до майже 1000 гривень до кінця його каденції, або до 125 доларів.

Під кінець правління Віктора Януковича середня пенсія складала півтори тисячі гривень або 187 доларів.

Наступного, 2014 року розмір виплати пенсіонерам вже складав понад 1600 гривень. Утім внаслідок обвалу курсу після подій на Євромайдані та початку військових дій на Сході України, в доларовому еквіваленті ця сума складала 125 доларів, а на кінець 2015-го – 53 долари.

На 2017 рік середня пенсія склала 1800 гривень, але після реформи вона зросла до майже двох з половиною тисяч гривень, або майже до 100 доларів.

Коли доречно перераховувати пенсії

Перераховувати і піднімати пенсії слід тільки за умови стабільного економічного зростання в країні, а не через тимчасове збільшення надходжень до Пенсійного фонду, заявив в коментарі Радіо НВ екс-голова Пенсійного фонду Віктор Колбун. За його словами, підвищення пенсій тільки окремим категоріям – це популістський крок, аби переконати певних людей в тому, що уряд робить все для підвищення рівня життя саме цієї групи.

Нагадаємо, що з 1 квітня проводитиметься автоматичний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які продовжують працювати.

Джерело: nv.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register