Кліщі вкусили уже 9 тернополян: як захистити себе і рідних

Нарешті на вулиці по-справжньому весняна погода і хочеться якомога більше часу проводити на вулиці. Відпочинок на свіжому повітрі, безперечно, корисна штука, але тут криється певна небезпека. Яка? Є великий ризик бути вкушеним різними комахами, одними з яких є кліщі.

Чому кліщі такі небезпечні?

Хоча ці паразити дуже дрібні, вони можуть стати джерелом великих проблем. Хвороба Лайма, енцефаліт – це хвороби, які переносять кліщі. Плюс, в слині цих комах містяться знеболюючі речовини, які роблять своєчасне виявлення паразитів на тілі проблематичним. Як захиститися? На сьогодні існує багато різних засобів для боротьби з комахами і ми спробуємо підібрати оптимальний саме для вас.

Головне профілактика!

Як завжди, все геніальне – просте. Найкращі заходи для попередження укусів кліщів – закритий одяг і огляд тіла після прогулянки парком, або ж походу в ліс. Особливу увагу слід звернути на шкіру за вухами, на ділянки природніх складок (там шкіра тонша і паразитам легше її прокусити).

Якщо ж ви звикли гуляти парком в шортах і футболці, то сучасна фарміндустрія пропонує широкий асортимент різних спреїв і гелів, які відлякуватимуть комах. Не довіряєте хімічним засобам? Тоді на допомогу прийдуть ефірні олії. Такі засоби є недорогими і дієвими. До того ж наврядче викличуть у вас якісь побічні ефекти, оскільки є стовідсотковим натурпродуктом. Дієвими будуть олія чайного дерева, або ж звичайна касторка. З цих олійок, для зручності використання, можна зробити спрей, дотримуючись пропорції 10:1 (вода і олія відповідно)

Якщо кліщ все-таки проник під шкіру…

Для початку скажу, що проникнення паразита під шкіру саме по собі не небезпечне. Кліщ може заразити вас лише після укусу, який відбувається лише після того, як шкідник “освоїться”. Тобто, швидке виявлення паразита є дуже важливим.

Отже, ви побачили на тілі кліща, що робити далі? Є кілька варіантів:

  1. Можна змусити паразита “піти” самостійно, “перекривши” йому кисень. Для цього місце злочину змащуємо будь-якою олією (щоб не забруднитися, можете обмежити ділянку, яку обробляєте, каблучкою) і чекаємо;
  2. Також можна зробити з нитки петлю, зачепити її за виступаючу над шкірою ділянку тільця паразита і акуратно викручувати проти годинникової стрілки.

Якщо ви розумієте, що не зможете вміло провести ці операції, то зверніться до лікаря, оскільки невміло виконана маніпуляція може призвести до неприємних наслідків. В ранці, в такому випадку, може залишитися фрагмент тіла паразита, що призведе, як мінімум, до нагноєння.

Читайте також: Будьте обережні: кліщі вкусили уже 9 тернополян

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register