Вірус “бідності” – ознаки, що ти його підчепила

Замислюєшся про те, чому ж тобі не вдається розбагатіти? Можливо, вся справа в «вірус бідності», який ти підчепила і сама не помітила.

Можливо, вся справа в «вірус бідності», який ти підчепила і сама не помітила. Ось його вірні ознаки.

Ти не вмієш жити по справжньому

Ти або згадуєш минуле і мучишся безглуздими жалями в дусі «А ось якби вступила на економічний, зараз була б забезпечена!», чи мрієш про світле і богатом в майбутньому. Яке ніколи не настане, якщо не почати жити сьогоденням. Бо робити треба щось тут і зараз, передає Ukr.Media.

Ти боїшся змін

Пункт, що логічно випливає з попереднього: вірус бідності змушує тебе боятися змін. Причому необов’язково глобальних змін: ти не повинна негайно кидати роботу і намагатися відкрити власний бізнес, наприклад. Але якщо ти боїшся полетіти у відпустку в Ісландію, а не в звичну Туреччину — справа погано: ти не в змозі вийти з тієї самої «зони комфорту», а значить, ти не довідаєшся нічого нового, не познайомишся з людьми з іншого кола і взагалі не висунеш носа з-під затишного життєвого ковпака. Природно, що при таких умовах грошей взятися нізвідки.

Ти дивишся на чоловіків як на ресурс

І ранжируєш їх на придатних і непридатних самців. Першим ділом ти цікавишся, ким він працює. Другим — які у нього квартира і машина. Цілком ймовірно, що ти вигадуєш для себе виправдання в дусі: «На чоловіка, який нічого не домігся, і у відносинах покластися не можна». Але насправді ти просто бачиш в ньому ресурс — і нічого більше.

Ти заздриш і граєш в гру «Зате…»

Тим, кому вдалося чогось досягти. При цьому ти впевнена, що багатство чесним шляхом не наживається. Та що там багатство, навіть просто рівень життя трохи вище середнього викликає у тебе заздрість і намагання знецінити чужі досягнення грою в «Зате». «Так, у Маші нова машина і таунхаус, зате вона взагалі не бачить своїх дітей, а я хороша мати»; «Так, Оля знову полетіла у відрядження в Париж, зате вона завести котика не може з-за своєї роботи, ось бідолаха!»; «Так, Олену запросили до європи працювати, зате у мене, принаймні, целюліту ні!» Все це не просто не допомагає тобі стати багатшими: знецінюючи чужі досягнення, ти обесцінюєшь їх взагалі як такі. І ризикуєш залишитися з котиком і гладкою шкірою, так. Зате без грошей.

Ти намагаєшся вести себе як «багачка»

Та саме поведінка, яка в кінці минулого століття називали «дешевими понтами». Ти зневажаєш людей, які працюють у сфері обслуговування: офіціантів, покоївок, продавців, манікюрниць. Якщо тебе щось не влаштовує, ти дозволяєш собі скандалити і грубіянити, а не спокійно вирішувати питання через адміністрацію. Невідомо, звідки взявся міф про те, що багаті люди так і роблять, але знай: це не так. Це взагалі не залежить від того, скільки грошей у тебе на рахунку.

І вдавати це в соцмережах

У твоєму Інстаграм, звичайно ж, багато дуже красивих фотографій: море, страва з дорогого ресторану, салон краси, селфі в дзеркалі , шикарні букети, може бути, навіть коробочка відомого ювелірного бренду. Зрозуміло, що Інстаграми зірок реаліті-шоу або дружин футболістів приблизно так і виглядають. І зрозуміло, що гроші у них є. Ось тільки ми всі вже фактично живемо в соцмережах і, повір, давно вміємо відрізняти «люберецкий прованс» від справжньої розкоші. Це перше.

А друге — це обман нічого не принесе тобі, крім розчарування в житті. А в такому стані чогось досягати проблематично. Зате дуже легко заздрити, і — дивись пункт 4.

Ти імітуєш бурхливу діяльність

Приміром, одного разу можна заявити всім, що ти більше не будеш працювати «на дядю», це доля невдах. А ти не така, чим, безумовно, дуже пишаєшся. У тебе власний бізнес, а це вам не кіт чхнув! Насправді відкрити власний бізнес сьогодні так само легко, як сказати чихнувшему коту «Будь здоровий»: три кліка — і ось зроблено перший крок до того, щоб стати власницею власного інтернет-магазину. В якому будуть продаватися дуже красиві, але абсолютно нікому не потрібні штуки — шалено дорогі, до того ж.

. Це прикре підприємство, зрозуміло, не можна назвати повноцінною роботою, і грошей це не приносить, але зате можна всім розповідати, що вони офісні раби, а ти власниця цілого власного бізнесу. Ну-ну.

Ти не любиш свою роботу

Втім, проблема не тільки в тому, що «працювати на дядька» нібито соромно. Люди, які підхопили вірус бідності, свою роботу просто не люблять. Часто це установка з дитинства: «Роботу треба не любити, а працювати. І взагалі треба жити не для радості, а для совісті!» Але насправді якщо роботу не любити, вона перетвориться на сумне відбування трудової повинності з 9 до 18. І, повір, той самий «дядько», на якого ти працюєш, це прекрасно бачить. І, звичайно ж, кар’єрне зростання він забезпечить тим працівникам, хто закоханий у свою справу, а не тим, хто приходить відсидіти від дзвінка до дзвінка заради зарплати. Це зовсім не значить, до речі, що потрібно саджати начальника на шию, працювати понаднормово без оплати і відповідати на робочі дзвінки в будь-який час дня і ночі. Але ось любити роботу — дуже бажано. Причому для тебе самої. Просто вдумайся: на роботі ти проводиш більшу частину дня і більшу частину тижня. Можна домогтися чого-то, якщо все це час ти мучишся?

Ти мрієш про те, як гроші впадуть на тебе з неба

Виграєш в лотерею, наприклад. Ти начебто розумієш, що ця мрія нездійсненна, але постійно уявляєш, як саме ти б витратила такі великі гроші. Що характерно, ти напевно вважаєш, що ти купила, а не куди б їх вклала, вірно? Це він, вірус. І що ще більш характерно, ти напевно так жодного разу і не купила лотерейний квиток.

Ти точно знаєш, що у всьому цьому винен хтось, крім тебе

А ось це вже термінальна стадія ураження вірусом. Коли ти ловиш себе на думці, що в твоїх фінансових негараздах винні всі навколо — батьки (не дали доброї освіти або не наполягли на тому, щоб ти вчилася), друзі (не допомогли влаштуватися на гарне місце, хоча у них є зв’язки, уряд (з ними взагалі все ясно), — знай, що справи зовсім погано. Тобі терміново треба зізнатися самій собі, що вірус бідності ти все ж підчепила. І почати лікування. Для початку просто перечитай цю статтю і більше не роби так.

 

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register