Копи викрили пасторів-рабовласників: сотні людей вийшли на волю (відео)

У Харкові правоохоронці припинили діяльність мережі псевдореабілітаційніх центрів, в яких проповідники однієї з протестантських релігійних організацій примусово утримували нарко- та алкозалежних громадян.

“Під час спецоперації правоохоронці припинили незаконну діяльність п’яти псевдореабілітаційніх центрів, в яких містилося майже 230 осіб з різного роду залежністю. Ділки обіцяли хворим або їхнім родичам повноцінне лікування і всебічну психологічну допомогу”, – йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

Силовики передають, що центри не мали штату лікарів і дозвільних документів в сфері охорони здоров’я. Після отримання передоплати за “лікування” організатори розміщували пацієнтів в орендованих великих приватних будинках, де примусово утримували до закінчення проходження курсу реабілітації.

Крім того, центри взагалі не надавали медикаментозного лікування. А хворим з гепатитом, туберкульозом, ВІЛ допомога полягала в постійних молитвах і здійсненні сумнівних релігійних обрядів.

“У кімнатах площею 9-10 м2 в антисанітарних умовах містилися по вісім хворих, вікна приміщень були обладнані гратами. Під час перебування в центрах у пацієнтів відбирали мобільні пристрої, поодинокі дзвінки родичам вирішувалися виключно в присутності інструкторів центру, а вихід за межі будинку був строго заборонений. За найменші провини або спробу втечі хворих били і утримували в підвалі”, – йдеться в повідомленні копів.

Коштувало таке “лікування” від 3000 до 8000 гривень на місяць.

Тепер силовики проводять розслідування за статтями про незаконне позбавлення волі і тортури, проводяться невідкладні слідчо-оперативні дії.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register