Неможливо оплатити проїзд банківською карткою – їдете безкоштовно, каже юрист

І в маршрутках, і в тролейбусах можливість розрахунку банківськими картами передбачена, але… не реалізована, – кажуть перевізники. В міськраді обіцяють невдовзі зробити можливим оплату за проїзд у громадському транспорті банківською карткою. Проте юрист говорить: не забезпечили наразі технічну можливість розрахуватись банківською картою, – ви маєте право їхати безкоштовно.

Днями хотів оплатити проїзд в маршрутці банківською картою, бо в Правилах користування міським транспортом, затверджених виконкомом, про це йдеться, – зателефонував до редакції тернополянин Андрій Крищук. – У тернопільському громадському транспорті, як виявилось це неможливо.

Чоловік цікавиться: чи є технічна можливість оплатити проїзд в тернопільському громадському транспорті? І чи потрібно обов’язково його оплачувати, адже «збій» не з вини пасажира.



Тернополянин також процитував додаток до рішення виконавчого комітету №686 від 21.09.2017р. Йдеться про Правила користування міським пасажирським транспортом (тролейбусом, автобусом) у місті Тернополі. Корисне посилання Актуальні ціни на Baw у Тернополі на Automoto.ua.

“3.1. Право на проїзд надають: 3.1.3. безконтактні банківські картки….. які звалідовані, а пасажиром внаслідок валідації отримано квиток про успішну реєстрацію.”

– Я прийшов з безконтактною банківською карткою, згідно з правилами, – каже Андрій Крищук. – І якщо вона не звалідувалась, то не моя вина. Тобто, я можу отримати безкоштовну послугу?

Термінал видає «помилку»

Спробував розрахуватись у тролейбусі банківською карткою і тернополянин Володимир Андрунько. Чоловік каже – нічого не вийшло. Термінал видає «помилку». Врешті пасажир придбав проїзний – ним і користується. Хоча каже, йому набагато зручніше було б розраховуватись банківською картою.

– Сьогодні можливість розрахуватись за проїзд банківською карткою у тролейбусах щe нe рeалізована, проте вона пeрeдбачeна, – коментує начальник відділу інформаційно-комунікаційних тeхнологій КП «Тернопільелектротранс» Тетяна Фурман. – Адже програмнe забeзпeчeння підримує оплату NFC, в т.ч. і банківськими картками.

Щодо маршруток – там теж неможливо розрахуватись банківською карточкою, з’ясували журналісти «20 хвилин» у прес-службі міськради.

– На даний момент розрахунок за проїзд проводиться через електронний неперсоніфікований та персоніфікований квиток, – каже керівник прес-служби міськради Мар’яна Зварич. – Можливість розрахунку за проїзд банківською карткою передбачається у стратегії впровадження електронного квитка, також операції з розрахунком в транспорті за допомогою безконтактної банківської картки передбачені в порядку функціонування АСОП (автоматизована система оплати за проїзд – прим. авт.) та правилах перевезення пасажирів.

Роботи з розгортання процесінгу з платіжними системами Visa та MasterCard тривають. Про їх запуск буде повідомлено додатково, запевнила Мар’яна Зварич.

Не приймають банківську карту – їдемо безкоштовно

Чи зобов’язаний пасажир таки оплатити проїзд, якщо банківською картою зробити це неможливо – це питання ми адресували до юриста Олени Степанової.

Юрист посилається на ст. 1 Закону України (далі ЗУ – прим. авт.) «Про міський електричний транспорт», згідно з якою транспортні послуги – це перевезення пасажирів та їх багажу міським електричним транспортом, а також надання інших послуг, пов’язаних з таким перевезенням.

З системного аналізу ст. 35 ЗУ «Про автомобільний транспорт» вбачається, що перевезення пасажирів автобусами в режимі регулярних пасажирських перевезень теж є послугою, – каже Олена Степанова.


– Відповідно до ст.41 ЗУ «Про автомобільний транспорт», пасажир має прав кристуватись правами, передбаченими законодавством про захист прав споживачів. Відповідно до ст.1 ЗУ «Про захист прав споживачів», послуга – діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб.

Відповідно до Правил користування міським пасажирським транспортом (тролейбусом, автобусом) у місті Тернополі, затверджених рішенням виконавчого комітету № 686 від 21.09.2017 р., право на проїзд надають: 3.1.3. безконтактні банківські картки… які звалідовані, а пасажиром внаслідок валідації отримано квиток про успішну реєстрацію”.

– Отже, якщо банківська безконтактна картка не валідуєтся валідатором, то, відповідно, це є недоліком надання послуги, – переконана Олена Степанова. – А, отже, я маю право вимагати надання мені цієї послуги безкоштовно.

Джерело: te.20minut.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register