Дикий пам’ятник у Польщі викликав бурю емоцій (фото)

У Польщі увічнили Волинську трагедію новим пам’ятником. Неоднозначна скульптура викликала справжній шок у користувачів мережі.

Знімком монумента поділився на своїй сторінці в Facebook директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.Пам’ятник дійсно моторошний. На тлі великого хреста фігура дитини, наколота на вила, а з боків – список польських населених пунктів на Волині, які постраждали під час подій 1942-1943 років.

“Завдання пам’ятників – нагадуючи про героїчне або трагічне минуле, пробуджувати у сучасників почуття гордості або печалі. Пам’ятник, який хочуть побудувати в Торуні, нагадує про минуле з іншою метою – будити ненависть сьогодні”, – написав він.

Крім самого монумента, історику незрозуміла нова “мода” польських скульпторів, коли замість імен жертв вказувати назви місця, де сталась трагедія.

“Про що сумують їх автори – по вбитих людям або втраченим територіям?” – задався питанням В’ятрович.

Не залишилась ця тема поза увагою і серед користувачів, які почали бурхливо обговорювати побачене.

“Польські шовіністи нічим не відрізняються від московських. Одні сани тягнуть”;

“На пам’ятник потрібно додати імена загиблих українців”;

“Це пам’ятник не про те, що якісь жертви, тут по адміністративно-територіальним одиницям сумують”, – пишуть люди.

Нагадаємо, Волинська трагедія – це одна з найбільш страшних та суперечливих подій в історії не лише Польщі, а й України. Ці події гостро обговорюють і досі.

Українці вважають, що на Волині в 1942-1943 роках була польсько-українська війна, яка закінчилась численними злочинами з обох сторін. Наші ж сусіди по той бік кордону події на Волині в 1943 році називають різаниною і геноцидом проти польського населення.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register