Найрозкішніше село України: мешканці розповіли, на чому сколотили статки (фото)

В Тячівському районі Закарпатській області є село Нижня Апша, 98% мешканців якого – етнічні румуни. Населений пункт виглядає як елітне котеджне селище під Києвом.

Місцеві мешканці заробили на розкішні маєтки завдяки роботі за кордоном та контрабанді.70-річний Василь Йовді (найпопулярніше прізвище у Нижній Апші) розповів, що майже усі односельчани працюють у сусідніх країнах – в основному у Росії, але кожен другий у Чехії, Італії, Угорщині та інших європейських країнах. Справжній апшинець будує у селі двоповерховий особняк та живе у ньому пару тижнів на рік.

Заробляти капітал румуни почали у 80-х, коли продавали насіння Росії з націнкою в 100-200%. Це приносило шалений прибуток. Нещодавно одним з найпопулярніших бізнесів у Нижній Апші було нелегельне виготовлення алкоголю – в основному горілки і коньяків під відомими брендами. Чотири роки тому правоохоронці прикрили цей бізнес, однак у селі залишились люди, які продовжують заробляти на алкоголі, і їх “ніхто ніколи не піймає”, адже вони “платять хороші відкати кому треба”.

Крім того, місцевий житель по секрету розповів, що в селі виробляють “румунські” меблі, а також каву, який продають на ринок під відомими марками. А ще апшинців годує кордон. Але розповідати про це ніхто з них не хоче навіть на умовах анонімності.

“Мешканці села активно займаються контрабандою, – стверджує Анастасія Бачинська, юрист з Ужгорода. – Вони переправляють цигарки і алкоголь, які закуповують в Ужгороді, через прикордонну річку Апшиця прямо в Румунію”

25-річний мешканець Нижньої Апші Юрій Філіп розповів, що усі гроші йдуть у село. Він майже весь свій час проводить на будівельно-ремонтних роботах в Москві. Але на власний будинок поки не назбирав. У населеному пункті нормальної роботи немає.Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register