Через забудову на Коновальця може затопити все місто (фото)

Будівництво житлового будинку з універсамом от-от почнуть на основному колекторі, що є в Тернополі. Жодна влада, яка була у місті не чистила найбільшу каналізаційну артерію Тернополя. Однак, теперішня влада пішла ще гіршим шляхом – дала дозвіл на забудову колектора.

Десятки років будинок затоплює дощовою водою, розповідає мешканець будинку Коновальця, 20 Олександр Гончаров. Все тому, що основний колектор просто замулений. Колектор не чистили. В тому яру, вже десятки років мочар, а після дощу ціле “озеро”.

– Наш будинок дощовою водою підтоплює ще з 1987 року, відколи ми тут живемо, – каже пан Гончаров. – Все тому, що колектор відведення дощової води, що навпроти магазину “Універсам” – замулений. Всі стоки з проспекту Злуки, Канади, Парку Національного відродження направленні саме в цей замулений колектор. Вода у ньому не встигає стікати і через інший, менший колектор тече під наш будинку.– Біля кожної нової багатоповерхівки прибудинкову територію асфальтують, вкладають бруківкою, а всі стоки направляють у старий колектор. Тепер аби підтопило наш дім, достатньо найменшого дощу! – емоційно розповідає чоловік.

Чоловік каже, що ситуацію загострили новобудови, які весь час хаотично зводять на їхній та сусідніх вулицях.

Кілька тижнів тому, проблемний колектор, що навпроти магазину “Універсам” огородили парканом висотою в 2-2,5 м. Будівельники одразу ж почали робити. Згідно будівельних норм, на паркані має бути інформаційний стенд про будівництво, замовника та виконавця усіх робі. Проте, там він відсутній. Олександр Гончаров припускає, що там самозахоплення ділянки. У тому яру місцина підходить для офісного центру. Оскільки жити в ямі, у яку стікає вода з третини міста – неможливо, припускає чоловік.

– Якщо влада міста дозволить будівництво на цій ділянці землі, не вирішивши спершу проблему з колектором, то наш та прилеглі будинки, в тому числі майбутній офісний центр затопить взагалі, – припускає чоловік.

За однією із версій мешканців, черговий будинок зводить ТОВ “Тернопільбуд”, проте там свій стосунок до будівництва спростували.

З питанням, що будують на місці найбільшого колектора в Тернополі, ми звернулися з інформаційним запитом у міськраду. Там повідомили, що виконавчі органи рішенням №1195 від 20.07.2011 року затвердили містобудівні умови на будівництво багатоквартирного житлового будинку з універсамом та приміщенням громадського призначення.

– Земельна ділянка площею в 1,1 га, що на вул. Коновальця, надана в оренду до 2 жовтня 2019 року ТОВ “Житло” – кажуть у Тернопільській міській раді. – Підставою для видачі містобудівних умов та обмежень було звернення ТОВ “Житло” та представлений заявником відповідний пакет документів і матеріалів.

Цікаво те, що згідно даних ресурсу YouControl власником та співзасновником ТОВ “Житло” та ТОВ “Тернопільбуд” є одна і таж особа – Василь Лило.

У місті планують будівництво VI та XIII житлових мікрорайонів. Однак проектанти не передбачили нових каналізаційних систем. За задумом інженерів дощові стоки будуть направленні у колектор, що на вул. Коновальця.

– Наявна каналізаційна система не розрахована на такі потужності, – зауважує заступник начальника міського управління житлово-комунального господарства Андрій Дроздовський. – Досить легко передбачити що буде – все просто затопить.

Фахівець наголошує на тому, що вони пропонували забудовникам долучатися до будівництва нових колекторів чи насосних станцій. Та реакції не було. Місто забудоване так щільно, що просто немає місця для нового колектора. Новий каналізаційний колектор обійдеться бюджету міста щонайменше в 200 млн. грн.Джерело: te.20minut.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register