Відтепер фірми, які надають роботу українцям у Польщі платитимуть пеню за працевлаштування іноземців

з 1 січня за кожного працівника без громадянства роботодавець має заплатити відповідний податок при оформленні документів.

Фірм, які надають роботу українцям у Польщі – сотні. І вони тепер платитимуть пеню за працевлаштування іноземців.

До сезонної роботи найчастіше відносять вакансії у рільництві, садівництві, туристичній та гастрономічній галузі. Але ця плата не єдина. 30 злотих будуть віддавати усі роботодавці, які беруть на роботу іноземців, на будь-який строк.

Таким чином, намагаються відстежувати потік трудових мігрантів, впевнений голова асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

У 2016 році, за даними Євростату, Польща прийняла більше півмільйона тимчасових мігрантів. 512 тисяч з них — це українці. А працювати з дозволами поїхали 339 тисяч з них.Якщо цифра не зміниться, польський державний бюджет отримає за них понад 10 мільйонів злотих – це 76 мільйонів гривень! Влада запевнила, що гроші стягують лише з роботодавців, на робітників це ніяк не вплине.

Однак як мінімум одна фірма вже вирішила, що витрати на себе брати не буде. Але українські представники заспокоїли, що так робитимуть не всі.

Тож експерти радять шукати фірму, яка не перекладатиме свої обов’язки. Адже саме вона гарантуватиме працівнику роботу і умови життя в Польщі.

Джерело: intermarium.com.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register